Kas ir laba kredītvēsture

Bez finanšu līdzekļiem neviens no mums vairs nevar iedomāties savu dzīvi, jo gandrīz ikvienam ir noteikti ikmēneša ienākumi, izdevumi un maksājumi. Ļoti daudzi vajadzības gadījumā kaut reizi dzīvē ir aizņēmušies kādu no ātrajiem kredītiem.

Ja klients savlaicīgi un bez liekām problēmām ir spējis nomaksāt ātrā kredīta summu (kā arī papildus maksājumus) – klienta kredītvēsture ir pozitīva un vajadzības gadījumā ir iespējams aizņemties atkārtoti.

Vispārīgi fakti un uzziņas par kredītvēsturi

  • Kredītvēsture – maksājumu un rēķinu vēsture, kas ir redzama dažādām firmām un kompānijām, kuras pakalpojumus klients vēlas izmantot. Ja potenciālā klienta kredītvēsture ir laba – ātrie kredīti tiek piešķirti bez liekām problēmām.
  • Ja debitora kredītvēsture ir slikta – prasītais ātrais kredīts var netikt piešķirts vai var tikt izmaksāta mazāka tā daļa.
  • Jāuzsver, ka visi dati par klientu kredītvēstures situāciju ir redzama un apkopota vienota reģistrā, kas pieejama visām ātro kredītu kompānijām. Svarīgi minēt, ka klienta dati par kredītvēstures situāciju reģistrā saglabājas un ir redzami 10 gadus.

Pārvaldi savus maksājumus un uzlabo savu kredītvēstures situāciju

  • Labas izveidotu labu kredītvēsturi un vajadzības gadījumā varētu aizņemties vēlamo naudas summu – nekad neuzņemieties saistības, ko nevari pilnībā atļauties. To, vai dažādas ātro kredītu vari atļauties – palīdzēs noteikt personīgā budžeta plānošana. Maksājumiem par visām ātrajiem kredītiem kopā nevajadzētu pārsniegt 30% no Taviem ikmēneša ienākumiem – tas ir elementārs, praktisks un ērts veids kā uzlabot un nesabojāt savu kredītvēsturi.
  • Ja esi nokavējis kādu ātro kredītu maksājumu, visus turpmākos maksājumus centies veikt laicīgi – tas neapšaubāmi uzlabos Tavas kredītvēstures kopēju situāciju. Jo senākā pagātnē ir bijis nokavētais maksājums, jo mazāk tas tiks ņemts vērā, lielāka nozīme tiek piešķirta pēdējā laika informācijai par kredīta maksājumiem. Taču tas nenozīmē, ka vari atļauties nenomaksāt iepriekšējos kredītus.
  • Ja esi aizņēmies kādu no ātro kredītu piedāvājumiem, bet laikā nevari nomaksāt to pilnā apmērā – nebojā savu kredītvēsturi, bet gan par noteiktu, papildus samaksu pagarini aizdevuma kredīta atmaksas termiņu uz 7,14 vai 30 dienām – līdz brīdim, kad varēsi pilnībā un bez problēmām samaksāt kredīta pamatsummas maksājumu

Laba kredītvēsture nozīmē savlaicīgu visu ātro kredītu u.c. rēķinu veikšanu, pilnā apmērā. Citiem vārdiem sakot – Tava kredītvēsture sāksies ar pirmo uz Tava vārda izrakstītu rēķinu vai kredīta pieteikumu. Tāpēc pirms aizņemies kādu no ātro kredītu piedāvājumiem – vienmēr izlasi gan aizdevuma līguma nosacījumus, gan pārdomā savu atbilstību aizdevuma līguma punktiem. Neaizņemies, ja neesi pārliecināts par savām finansēm un atmaksas iespējām, jo tādā veidā Tu riskē sabojāt savu kredītvēsturi, kas var liegt turpmāko aizņemšanos. Esi zinošs un atbildīgs par saviem maksājumiem un savu kredītvēsturi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.