Ko darīt, kredīta atteikuma gadījumā?

KonsultantsDzīvē mēdz būt dažādas situācijas finanšu jomā, neparedzēti notikumi, kad bez kredīta neiztikt, taču novecojis ir priekšstats, ka, ja Jums nav pietiekoši un regulāri ikmēneša ienākumi, negatīva kredītvēsture, neesat Latvijas iedzīvotājs un neesat sasniedzis pilngadību, Jūsu kredīta pieprasījums tiks apstiprināts.

Mūsdienās ne retums ir kredīta atteikuma gadījumi. Latvijas tirgū parādoties kredīta pakalpojuma iespējai, kredīti tika izsniegti praktiski visiem pilngadību sasniegušiem iedzīvotājiem, jo Latvijā nebija izveidota vienota datu bāze par katras personas kredītvēsturi, šodien šī sistēma ir sakārtota, tādēļ, ja Jums ir bijusi negatīva kredītvēsture, visticamāk, ka Jūsu kredīta pieprasījumam būs atteikums. Pat tādā situācijā, ja Jums bijuši kavēti kredītmaksājumi, taču uz doto brīdi Jūs visas kavētās kredītsaistības esat nomaksājis, Jūsu kredīta pieprasījumam visticamāk tāpat būs atteikums, jo Jūs esat ievadīts kredītreformas datu bāzē kā persona, kurai ir negatīva kredītvēsture.

Var veidoties ļoti nepatīkama situācija, kad Jūs neesat teiksim laicīgi nosedzis telefona rēķinu, ar kavējumu to nomaksājis, taču soda naudas procentos kaut dažus centus uzaugušo summu nepārskaitījāt, Jūs datu bāzē uzrādāties kā parādnieks, līdz ar to varat iekļūt “melnajā sarakstā”, no kura izkļūt būs ļoti sarežģīti un tam vajadzēs ilgu laiku.

Mūsdienās katrs kreditors izstrādā savus kreditēšanas noteikumus un politiku individuāli, pēc sava redzējuma, kur precīzi norāda savus noteikumus, kuri kredīta ņēmējam jāizpilda, lai viņš saņemtu kredītu un kādās situācijās kredītu piešķirt kredīta prasītājam stingri aizliegts.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.