Budžeta veidošana

Lai izveidotu budžetu savai ģimenei, bez stresa, ievērojiet zemāk minētos soļus. Jau pavisam drīz Jūs būsiet ceļā uz labāku finanšu nākotni.

Saskaitiet visus kopējos ienākumus pēdējo trīs mēnešu laikā.

Izmantojot papīru vai bankas konta pārskatus un savu atmiņu, pierakstiet Jūsu ikmēneša izdevumus (gan fiksētos, gan mainīgos). Izmantojiet 3 mēnešu ierakstus vidēji katrai kategorijai, piemēram, komunālie pakalpojumi, pārtikas preces, degvielas izmaksas u.c.

Neaizmirstiet iekļaut parādu maksājumus

Analizējiet savus rezultātus. Ņemiet vērā kategorijas, kurās Jums liekās, ka Jūs tērējat vairāk, nekā tas ir nepieciešams, un domājiet par veidiem, kā ietaupīt.

Izstrādājiet mēneša budžetu, un mēģiniet pieturēties pie tā 2-3 mēnešus.

Pārliecinieties, ka Jūsu mēneša budžets ietver arī iekrājumus. Ja Jums tā vēl nav, izveidojiet krājkontu, kur veikt regulārus noguldījumus.

Pēc 2-3 mēnešiem, pārskatiet mēneša budžetu. Mainiet izdevumu kategorijas, ja tas ir nepieciešams, atjauniniet nepieciešamos parādu maksājumus, u.c. Atcerieties, ka efektīvs ģimenes budžets ir mainīgs dokuments.

Ja Jūs varat, apsveriet iespēju izmantot budžeta programmu, vai izklājlapu, lai Jums būtu vieglāk pierakstīt savus izdevumus. Vai, ja Jūs vēlaties, mēģiniet izmantot aploksnes, lai sadalītu savus izdevumus kategorijām no budžeta.

http://nra.lv/citi-raksti/151125-budzets.htm

Ar neseno ekonomiskās krīzes padziļināšanos, cilvēki redz nepieciešamību pēc ietaupījumiem vairāk nekā jebkad agrāk. Ja šī nesenā lejupslīde ir iemācījusi mums kaut ko, tas ir, ka nav tādas lietas kā pārliecinātība, kad runa ir par darbu vai ieguldījumiem. Izvērtējiet savu budžetu tagad un samaziniet nevajadzīgus izdevumus, lai Jūs varētu atlikt naudu krājkontā nākotnes vajadzībām.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.