Biznesa uzsākšana

Biznesa uzsākšana ir process, kura laikā fiziska personā uzsāk saimniecisko darbību ar mērķi gūt peļņu pārdodot preci vai piedāvājot produktu. Lai veiksmīgi uzsāktu biznesu, ir vajadzīgas trīs lietas. Neliels sākuma kapitāls, laba biznesa ideja un uzņēmība īstenot iecerēto.

Tātad sākumā ir jāizvēlas sava uzņēmuma komercdarbības veids. Izvēloties ir jāizpēta visas pozitīvās un negatīvās īpašības katram no piedāvātajiem variantiem.

Tad ir jāizveido sava uzņēmuma nosaukums un jāpārliecinās vai uzņēmums ar šādu nosaukumu jau neeksistē. To var pārbaudīt mājaslapā http://www.ur.gov.lv. Kad tas ir izdarīts, tad ir jāreģistrējas uzņēmuma reģistrā.

Un visbeidzot ir jāiesniedz ziņas nodokļu maksātāju reģistrā, ko var izdarīt www.vid.gov.lv mājaslapā. Kad tas ir izdarīts, varam ķerties pie sava biznesa uzsākšanas un ideju īstenošanas realitātē. Jāuzsver, ka SIA jeb uzņēmuma reģistrēšana ir ātra un vienkārša. Problēmas varētu rasties ar pašu uzņēmumu, ja to darāt pirmo reizi un uzņēmuma virziens būs restorāns vai līdzīga iestāde. Ir jāveic virkne saskaņojumu un līdzīgas lietas. Tas viss maksā naudu. Pirms uzsākt šādu biznesu, der konsultēties ar zinošu cilvēku. Galvenais ir nebaidīties uzsākt savu biznesu un noteikti to darīt, jo rezultāti būs!!!

Bieži vien katra karjeras cilvēka dzīvē pienāk brīdis, kad nākotnes ieceres tiek saistītas ar personiskā biznesa uzsākšanu. Tomēr pat ja biznesa ideja ir laba, sava biznesa uzsākšanai vienmēr būs negatīvā puse. Kā piemēram viena no galvenajā problēmām ir sava laika organizēšana. Protams, ir viegli, kad tu dodies uz darbu 9 – 17 strādājot citā uzņēmumā. Brīvajā laikā vienkārši dari ko pats velies.

Pavisam cits stāsts ir tad, kad tev ir jāuzsāk savs bizness, jo pēkšņi tev vairs nav neviens, kas pasaka, kad, kur un cikos ko darīt. Jaunajiem uzņēmējiem ir jābūt disciplinētiem un jāprot organizēt savu laiku, jo īpaši, kad bizness ir tikko uzsākts. To, ko vajag izdarīt šodien, nedrīkst atlikt uz rītdienu, pretējā gadījumā cilvēks pierod pie nepadarīto darbu atlikšanas un ar vāju raksturu nogremdē savu biznesu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.