Kā ieekonomēt uz vakariņām

Mūsdienās lielākai daļai iedzīvotāju nākas nopietni pārdomāt savus pirkumus, jo budžets nav pietiekami liels, lai varētu vaļīgi tērēt naudas līdzekļus. Viena nozīmīga budžeta daļa ir ekonomija uz pārtikas iegādi. Dažādi pētījumi parāda, ka mēs latvieši daudz naudas tērējam pārtikas iegādei. Par to arī šis raksts, par to, kā ietaupīt uz vakariņām, lai paliktu vairāk nauda citām lietām.

Šoreiz pārcilāšu tieši to kā ieekonomēt uz vakariņām. Ja dienā mums ir trīs galvenās ēdienreizes, varbūt pa vidu vēl vieglākas otrās brokastis un pēcpusdienā – launags, tad ieekonomējot uz vakariņām (tā ir būtiska dienas ēdienreize), savā naudas makā noteikti redzēsi vairāk naudas kā līdz šim.

Lai ieekonomētu uz vakariņām, jāievēro dažas pamatlietas. Obligāti vienmēr veido iepirkšanās sarakstu, kuru noteikti veikalā arī izmanto. Pārdomā ko sev un ģimenei gatavosi vakariņās, tad pirkumi būs precīzāki, kā arī nejauši neiztrūks kādas vajadzīgas maltītes sastāvdaļas. Ja iepirksies pēc saraksta, pirkuma summa būs mazāka, jo, esot veikalā, acis bieži nozib gar raibajiem veikalu plauktiem, kuras simtprocentīgi ierauga sev ko ļoti nepieciešamu. Realitāte ir citāda… Izrādās bez tā taču varēja iztikt! Tāpēc, ja vēlies ekonomēt uz vakariņām un ne tikai, no šīs dienas veikalā noteikti iepērcies tikai pēc saraksta.

Nekad neej uz veikalu iepirkties, ja esi izsalcis, tas iznākumā noteikti noved pie lielāka pirkuma, jo izsalkušam cilvēkam šķiet, ka viņš var apēst jebko.

Viennozīmīgi ieteiktu katrā reizē plānot maksimālo iepirkšanās summu, veidojot aprēķinu, cik pārtikai drīkst iztērēt nedēļas laikā, cik dienā un cik konkrētai ēdienreizei. Tādā veidā izvairīsies no nepatīkamas situācijas, ka nedēļu pirms algas viss budžets ir izsmelts un nav nekādu līdzekļu pārtikas iegādei. Arī psiholoģiski tu jutīsies drošāk, jo nebūs lieku uztraukumu, vai tev naudas pietiks līdz nākošai algai.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.