Aizdevums darbiniekam

Lojāli darbinieki bieži vien ir uzņēmuma atslēga uz lielākiem panākumiem, tāpēc vairāki Latvijā strādājoši uzņēmumi, ir gatavi atbalstīt savus darbiniekus finansiāli grūtākā brīdī vai lielāku pirkumu veikšanā, paši no saviem līdzekļiem izsniedzot aizdevumus saviem darbiniekiem.

Aizdevums darbiniekam parasti tiek noformēts ar daudz izdevīgākiem procentu likmēm, nekā tas būtu gadījumā, ja persona aizņemtos no bankas vai kāda cita kredītu izsniedzēja. Tāpat kredīta atmaksa var tikt nodrošināta, katru mēnesi konkrētu kredītmaksājumam paredzētu naudas summu atvelkot no darbinieka darba algas, kas ļauj nedomāt par kredīta atmaksas gaitu un vienmēr veikt maksājumu laikus neuzkrājot nevēlamus soda procentus.

Aizdevums darbiniekam parasti tiek noformēts pēc patēriņa kredīta principa, tas nozīmē, ka aizdevuma noformēšanai nav nepieciešama ķīla vai galvotājs. Atsevišķi darba devēji saviem darbiniekiem izsniedz arī hipotekāros kredītus, bet šāda prakse nav regulāra un sastopama diezgan reti.

Noformējot aizdevumu pie darba devēja, kredītlīgumā mēdz būt iekļauti punkti, kas varētu radīt sarežģījumus nākotnē, piemēram, vairāki darba devēji līgumā iekļauj punktu par aizdevuma atmaksu pilnā apmērā, mainot darbavietu vai iesniedzot atlūgumu. Pirms aizdevuma noformēšanas vajadzētu iepazīties ar līguma noteikumiem un izvērtēt vai tie atbilst Jūsu vēlmēm un vajadzībām.

Ja aizdevuma līgumā iekļautie pienākumi un tiesības nešķiet izdevīgi vai kā savādāk neatbilsts Jūsu vajadzībām, iepazīstieties ar citu aizdevēju piedāvājumiem, un izvēlieties izdevīgāko no tiem.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.