Patēriņa kredīts, kāpēc bankas to atsaka?

Patēriņa kredīts ir lielākas naudas summas aizdevums kuru mēs varam atmaksāt ilgākā laika posmā. Šos kredītus piedāvā gan nebanku aizdevēji gan bankas. Banku patēriņa kredīti parasti mēdz būt nedaudz izdevīgāki, jo bankas var piedāvāt zemākas procentu likmes. Procentu likmes ir viens no galvenajiem faktoriem kredīta izvēlē, jo tieši nosaka kāda būs pārmaksājamā naudas summa.

Patēriņa kredīti var būt ļoti noderīgi dažādu lielāku pirkumu vai maksājumu veikšanai. Šie kredīti ir ļoti populāri tieši šādu vajadzību apmierināšanai. Tāpat, šādus kredītus, bieži aizņemas citu kredītu apmaksai. Šos kredītus ir iespējams aizņemties pat par vairākiem desmitiem tūkstošu eiro un to apmaksu var veikt arī vairāku gadu laikā.

Saņemt kredītu bankā, var būt sarežģītāk kā pie nebanku aizdevējiem. tas ir tādēļ, ka bankas ir daudz uzmanīgākas un rūpīgākas izvērtējot potenciālā klienta maksātspēju un iespējas. Ja ātro kredītu var saņemt jau 15 minūšu laikā, tad patēriņa kredīts bankā var aizņemt pat vairākas dienas. Šāda prakse ir gan laba gan slikta. Ja nauda ir nepieciešama steidzīgi, saprotams, ka izvēlamies ātrāko veidu, bet no otras puses, mēs varam būt droši, ka aizdevējs ir rūpīgi pārbaudījis mūsu situāciju. Šādā gadījumā, varam būt nedaudz drošāki, ka aizdevuma atmaksa tiešām būs iespējama, jo profesionāļi ir pārliecinājušies par mūsu iespējām un mums, savā ziņā, uzticas.

Tomēr, bieži, tiek atteikti patēriņa kredīti. Tas notiek tāpēc, ka banka ir atradusi potenciālus riskus mūsu aizdevuma atmaksai. Šādā gadījumā, banka, var izvēlēties atteikt aizdevumu, lai neradītu sarežģījumus sev un mums.

Ir dažādi iemesli, kāpēc banka var atteikt kredītu. Galvenais, protams, ir mūsu maksātspējas izvērtēšanas rezultāti. Ja ir šaubas par mūsu iespējām sekmīgi atmaksāt aizdevumu, tad šis pieteikums, visticamāk, tiks atteikts. Tas attiecas ne tikai uz mūsu ienākumiem. Mūsu ienākumi var būt pietiekoši, bet izdevumi var neatbilst aizdevuma atmaksai. Banka nevēlas uzņemties papildus riskus, jo jau pats kredīts ir risks. Neatkarīgi no pašreizējām iespējām, nekad nevar zināt kas notiks rīt, tāpēc, ja jau tagad ir zināmas risks, tad nākotnē riski ir vēl lielāki un vairāk.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.