Kas ir gada procentu likme (GPL)

Ātrie kredīti ir lieliska iespēja aizņemties nepieciešamos līdzekļus, piemēram, ja nepieciešama nauda rēķinu nomaksai vai izdevīgas akcijas preces iegādei, bet līdz algai atlikušas vien dažas dienas. Daudzi aizņemas dažādus apmēru ātros kredītus internetā, taču ir jāievēro zināmi nosacījumu, lai aizņemšanās būtu droša un nesagādātu liekas problēmas, parādus un nebūšanas. Viena no tādām lietām, kas jāzina potenciālajiem debitoriem ir Gada procentu likmes apmērs.

Gada procentu likme jeb saīsinājuma GPL ir ātrā kredīta kopējās izmaksas aizņēmējam, kas ir izteiktas ikgadējos procentos no kredīta kopsummas, izņemot jebkuras kredīta kopējās izmaksas, kas aizdevējam jāmaksā par jebkuru kredīta līgumā noteikto saistību neizpildi, kas tiek aprēķināta saskaņā ar Latvijas Republikas Ministru kabineta 28.12.2010. noteikumiem Nr.1219 „Noteikumi par patērētāja kreditēšanu”.

Pirmais kredīts joprojām ir bez procentu maksas no teju visiem Latvijas ātro kredītu sniedzējiem. Jāatgādina, ka tas nav reklāmas triks, lai ievilktu klientu parādu ciklā. Ja nepieciešams, aizņemieties tikai vienu reizi un nākamajā reizē atkal izmantojiet citu aizdevēju, lai saņemtu vairākus pirmos kredītus bez procentu maksas. Arī atkārtota kredīta gadījumā nav tik traki, jo GPL ir labs baidīšanas rīks, kad mēram ātro kredītu izmaksas. GPL ir gada procentu likme, bet ātro kredītu tikai retais izmanto vesela gada garumā. Daudz pareizāk noteikt ātro kredītu izmaksas ir mērot mēneša garumā vai izvēlētā atmaksas termiņa kopējās kredīta izmaksas. Vairums aizdevēju par 100 eiro ātro kredītu piemēros tikai 10 – 20 eiro pie kredīta summas. Tas nozīmē, ka būs jāatmaksā no 100 līdz 120 eiro par to, ka aizdevējs aizdeva 100 eiro ātro kredītu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.